POLAR IGNITE – ZEGAREK FITNESS Z GPS I OPTYCZNYM POMIAREM TĘTNA Z NADGARSTKA

Pierwsze wrażenie woowww piękny, nieduży, ładnie będzie wyglądał nie tylko do sportowego stroju ale też do bardziej eleganckiej stylizacji. Dodatkowo wymienny pasek o szerokości 20 mm, pozwoli nam na dopasowanie do stroju czy nastroju 😉  Myślę, że większość kobiet zwróci na to uwagę.

Wygląd wyglądem, przyjrzyjmy się bliżej i sprawdźmy jak poradzę sobie z ustawieniami.

Zegarek Polar Ignite to mój pierwszy zegarek z tej firmy, więc zupełnie nie wiedziałam jak się go ustawia.

Dotykowy, kolorowy ekran oraz jeden intuicyjny przycisk sprawia, że nie było to trudne. Zegarek ma wbudowane kilka opcji treningów:

– bieganie

– pływanie

– kolarstwo

– spacer

– cross-trainer

– rower stacjonarny

– trening na bieżni

– joga

– inny trening w budynku

– inny trening na zewnątrz

– ćwiczenia grupowe

– trening siłowy

Dodatkowo serwis Polar Flow oferuje ponad 130 dyscyplin, maksymalnie 20 z nich można wgrać do zegarka. To mi w zupełności wystarczy i daje komfort wybrania odpowiedniego treningu, czego nie miałam w poprzednim zegarku.

Po zakończonym treningu na tarczy zegarka pokazuje się nie tylko czas treningu, ale możemy także zobaczyć ilość spalonych kalorii, tętno (mierzone z nadgarstka), ilość spalonej tkanki tłuszczowej czy strefy tętna, w których dany trening był wykonywany.

Oprócz kontrolowania naszej aktywności treningowej, zegarek Polar Ignite posiada wbudowany licznik kroków. Poziom dziennej aktywności możemy ustawić w aplikacji Polar Flow lub serwisie internetowym flow.polar.com i kontrolować ją na bieżąco na tarczy zegarka. Jeśli mamy za mało ruchu, zegarek przypomina o konieczności „przespacerowania się”. Bardzo przydatna opcja, szczególnie dla osób siedzących cały dzień za biurkiem.

Oprócz niezbędnych funkcji, takich jak całodobowy pomiar aktywności, licznik kroków i spalonych kalorii, Polar Ignite zapewnia również dokładne informacje dotyczące regeneracji i aktualnej kondycji.

Nightly Recharge to funkcja, która na podstawie tętna, zmienności rytmu pracy serca i częstotliwości oddechu, ocenia jak nam się spało, czy organizm odpoczął. Ważne jest to, że pierwszy wynik otrzymamy po 3 dniach pomiarów, gdy zegarek ocenia nasz sen i oblicza wyjściowe wartości.

Sleep Plus Stages to jest dopiero źródło wiedzy na temat naszego snu. Sprawdzimy jaki mamy sen: płytki, głęboki. Porównuje poprzednie dni, czy dany okres. Możemy tutaj zauważyć, czy śpimy lepiej po dniu treningowym czy też odwrotnie. Dla mnie bardzo ważne informacje. Miałam problem z budzeniem się w nocy, ale to też się zmieniło kiedy zaczęłam suplementację witaminową, która jak zauważyłam na wykresach miała duży wpływ na poprawę snu.

FitSpark – funkcja, która pokazuje, a raczej sugeruje, jaki trening powinnyśmy dzisiaj przeprowadzić. Dzień wcześniej biegałam, zegarek wskazał, że dziś jest czas na trening siłowy – „wzmocnij się”. Funkcja bardzo przydatna jeśli nie korzystamy z porad trenera lub planu treningowego. Bardzo często nie wiemy jak łączyć treningi, czy jaką kolejność wybrać. Według mnie bardzo przydatna opcja.

Serene – to ćwiczenia oddechowe, które pozwolą nam się zrelaksować lub wyciszyć. Dobra opcja w pracy, jak i przed snem. Przyznam się szczerze, że rzadko tu zaglądam, ale obiecuje poprawę. Może opcja z przypominaniem (jak z aktywnością) byłaby dobrą opcją?

Zegarek testowałam podczas biegania, treningu siłowego, treningu kardio. Skradł moje serce i z przyjemnością nosze go codziennie i sprawdzam na bieżąco swoje postępy treningowe, ale również ważną dla mnie regenerację.

Polecam wszystkich, którzy potrzebują dawki motywacji, zegarek nie pozwoli Wam siedzieć na kanapie 😉