Kolejny ciekawy materiał od Damian Baran – fizjoterapeuta 

Można oglądać bez dźwięku.
Zapewne duża część z Was odpoczywa właśnie po wielogodzinnej pracy siędzącej.

Długotrwałe przebywanie w wymuszonych pozycjach np. przy komputerze, wpływa niekorzystnie na mięśnie i stawy odcinka szyjnego kręgosłupa. Tkanki miękkie robią się sztywne, ślizg tkanek oraz ich ukrwienie ulega pogorszeniu, zakres ruchu w stawach odcinka szyjnego kręgosłupa się zmniejsza.

Długotrwały stres, pośpiech, narażenie na niską temperaturę nie polepszają sytuacji.

Poniżej praktyczne ćwiczenie poprawiające wymienione parametry:)

W przypadku występowania przepuklin, wypuklin krążków międzykręgowych w odc. szyjnym kręgosłupa lub jeśli drętwieją Wam palce na codzień, przed przystąpieniem do ćwiczenia należy skonsultować się z fizjoterapeutą.

Miłego ćwiczenia,

Dobry wieczór!Zapewne duża część z Was odpoczywa właśnie po wielogodzinnej pracy siędzącej. Paradoksalnie również w pozycji siedzącej przy komputerze:)Długotrwałe przebywanie w wymuszonych pozycjacjach np. przy komputerze, wpływa niekorzystnie na mięśnie i stawy odcinka szyjnego kręgosłupa. Tkanki miękkie robią się sztywne, ślizg tkanek oraz ich ukrwienie ulega pogorszeniu, zakres ruchu w stawach odcinka szyjnego kręgosłupa się zmniejsza.Długotrwały stres, pośpiech, narażenie na niską temperaturę nie polepszają sytuacji.Poniżej praktyczne ćwiczenie poprawiające wymienione parametry:) W przypadku występowania przepuklin, wypuklin krążków międzykręgowych w odc. szyjnym kręgosłupa lub jeśli drętwieją Wam palce na codzień, przed przystąpieniem do ćwiczenia należy skonsultować się z fizjoterapeutą.Miłego ćwiczenia,Pozdrawiam:)

Opublikowany przez Damian Baran – fizjoterapeuta Wtorek, 3 października 2017